• Korça

“Personazhe në fokus”/ Klajdi Pllaha rrëfen jetën e tij mes familjes dhe angazhimeve të tjera

“Ndërmjet familjeve dhe angazhimeve”, kjo ishte tema e aktivitetit “Personazhe në Fokus”, organizuar nga Qendra për Hapje dhe Dialog COD në Korçë me të ftuar Klajdi Pllaha. I angazhuar prej vitesh si lektor pranë Universitetit “Fan Noli”, i formuar mes Italisë dhe Shqipërisë, por edhe pjesë e Këshillit Bashkiak Korçë, Pllaha solli për të pranishmit një qasje të familjes së sotme dhe angazhimeve të saj në shoqërinë tonë dhe jo vetëm.

Këto takime organizuar nga COD shërbejnë për të rikthyer në vëmendje veprimtarinë e profesionistëve nga fusha të ndryshme, që të japin një model frymëzimi dhe suksesi për të rinjtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *