• Korça

Personazhe në fokus/ Elda Zavalani flet për eksperiencën jetësore, profesionin dhe miqësinë

Eksperienca e saj jetësore, sfidat dhevështirësitë, profesioni që ka zgjedhur, jeta në Korçë duke pasqyruar anët pozitive e ato negative sipas këndvështrimit të saj si dhe marrëdhënia e ngushtë me miqtë, kanë qenë në fokus të bashkëbisedimit me Elda Zavalanin, në takimin e dytë të ciklit “Personazhe në fokus” organizuar nga Qendra për Hapje dhe Dialog.

Si një histori suksesi në komunikim është cilësuar ky bashkëbisedim me farmacisten Elda Zavalani, e përzgjedhur si personazhi i rradhës.

Miqtë e pranishëm në këtë takim, kanë shprehur vlerësimin më të lartë për Zavalanin.

Ky projekt ka si qëllim rikthimin në vëmendje të veprimtarisë së profesionistëve nga fusha të ndryshme, që kanë dhënë një kontribut të veçantë në shpqëri dhe vijnë si një shembull frymëzimi apo suksesi dhe për brezat e rinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *