• Korça

“Personazhe në fokus”/ At Spiro Katundi rrëfen jetën e tij si klerik dhe artist

Qendra për Hapje dhe Dialog COD në Korçë, ka organizuar aktivitetin e radhës. Në rubrikën “Personazhe në Fokus” ishte i ftuar At Spiro Katundi, Ikonom në Mitropolinë e Korçës. Ai ka ndarë me të pranishmit jetën e tij si klerik i kishës ortodokse dhe njëkohësisht karrierën letraro-artistike, për të cilën njihet gjerësisht kudo në Shqipëri dhe jashtë saj.

At Spiro Katundi njihet për krijimatrinë e tij të pasur, në muzikë, botime e dramaturgji, pa lënë mënjanë angazhimin e tij si klerik.

Ky nuk është i vetmi aktivitet që Qendra për Hapje dhe Dialog organizon në Korçë, pasi edhe më herët ka sjellë në vëmendje të publikut personazhe që kanë dhënë një kontribut të vyer në shoqëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *