• Korça

Përkujtohet “Darka e Fundit”. Besimtarët katolikë hyjnë në treditëshin e shenjtë të javës së Pashkës

Me fillimin e tre ditëshit të shenjtë të Pashkës Katolike, që fillon të enjten me darkën e madhe për tu përmbyllur me ngjalljen e krishtit, besimtarët katolikë hyjnë në ditët më të rëndësishme të kalendarit fetar.

Në një lidhje direkte me emisionin Thuaj Mirëmëngjes në RTSH Korça, Dom Rikardo Skorsone vuri theksin mbi simbolikën e të enjtes së madhe duke dhënë mesazhe paqeje dhe dashurie për të gjithë popullin shqiptar dhe jo vetëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *