• Korça

Pashka Katolike/ Urimet në këtë ditë të shënuar për besimtarët katolikë

Në këtë ditë të shenjtë siç ëhtë Pashka, nuk kanë munguar as urimet e besimtarëve si dhe përfaqësuesve të institucioneve apo besimeve të tjera fetare, për të përcjellë mesazhin që të gjithë jemi një dhe se në Korçë jetohet më së miri në harmoni fetare. Pritjet e urimit janë mbajtur nga Prifti i Kishës Katolike “Ngjitja e Marisë në Qiell” Don Ignazio Bonsignore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *