• Lajme kombëtare

Parashikimi i motit/ Shiu prezent edhe në fundjavë

Planet për fundjavën duhen riparë edhe njëherë, pasi shiu nuk ka ndërmend të largohet. Edhe në këtë fundjavë priten kalime vranësirash në të gjithë qarkun e Korçës. Orët e para të mëngjesit pritet të sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shira të dobët dhe lokalë në pjesën më të madhe qarkut.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante gjatë mëmgjeseve, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 20°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *