• Korça

Parashikimi i motit/ Mos harroni çadrat, shiu prezent edhe këtë të enjte

Dita e enjte do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i vranët e me intervale kthjellimesh.

Reshjet e shiut do të jenë prezente që në orët e para të mëngjesit. Hera-herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër. Era do të fryjë me shpejtësi mesatare deri në 8 m/s, Temperaturat parashikohen nga 10 deri 20°C.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *