• Pogradec

Parada e qenushëve/ Një paradë e veçantë zhvillohet për herë të parë në Pogradec

Një paradë e veçantë është zhvilluar në qytetin e Pogradecit për herë të parë. Pjesë e saj janë bërë afër 300 qenusha nga e gjithë bota, të cilët sfiluan përpara një jurie profesionistësh nga vende të ndryshme të Europës që vlerësoi paraqitjen fizike, gjendjen shëndetësore dhe ripordhuese të tyre.

Prej gati tre vitesh kjo paradë zhvillohet thuajse çdo dy muaj në qytete të ndryshme të Shqipërisë, si Tirana, Durrësi dhe Vlora, ndërkohë që është hera e parë që sfilata e qenushave në qytetin Liqenor, kryhet me praninë e publikut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *