• Korça

Panairi i Shkollave Profesionale Korçë/ “Nxitja e sipërmarrjes në artizanat dhe produkte tradicionale”

Është zhvilluar në Korçë panairi “Nxitja e sipërmarrjes në artizanat dhe produkte tradicionale”, me produkte të realizuara nga nxënësit e shkollave profesionale të qarkut Korçë. Ky panair është mbështetur nga Këshilli i Qarkut Korçë me qëllim promovimin e arsimit profesional, e traditave të zonës si dhe mbështetjen e sipërmarrësve të rinj.

Ky panair është vizituar jo vetëm nga kalimtarët e rastit, por edhe nga biznese të interesuara si dhe nxënës të shkollave 9-vjeçare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *