• Korça

Organizohen “Social Karnaval”/ Konkurs mes klasave të gjimnazit “Raqi Qirinxhi” në Korçë

Për të 8-tin vit rradhazi gjimnazi “Raqi Qirinxhi” në qytetin e Korçës, ka organizuar “Social Karnaval”, një aktivitet gjithpërfshirës i thyer tashmë në traditë, në formën e një konkursi mes klasave, me qëllim aktivitzimin e të rinjve në veprimtari artistike dhe kreative.

Këtë vit kanë qënë pjesmarrëse 9 grupe të cilat performuan me veshjet e fabulat e tyre duke përcjellë edhe mesazhe.

Aktivitete të këtij lloji duhet të shtrihen edhe në shkolla të tjera të qytetit.

Ky aktivitet i dedikohet traditës së vjetër të karnavaleve në qytetin e Korçës. Pas performancave të grupeve janë ndarë edhe çmimet e këtij konkursi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *