• Maliq

Një urim 8 Marsi në fshat/ Pojan, rutina e përditshme e një gruaje në këtë ditë feste

Një urim 8 marsi vjen në këtë ditë të shënuar, që simbolizon një festë, për gratë e fshatit Pojan. Zana Arapi na mirëpriti për të na treguar se cila është rutina e përditshme e një gruajë në fshat dhe punët që ato bëjnë gjatë ditës për t’u përkujdesur për familjen.

Në këtë ditë të shënuar, ajo ka një mesazh të veçantë për femrën.

Urimi i kësaj dite është shoqëruar me dhurimin e luleve për nënat në shenjë respekti e dashurie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *