• Korça

Një kolegj universitar në Korçë/ Qytetarët shprehen entuziastë dhe mbështetës të projektit

Ideja për të ngritur kolegjin universitar francez si një vijimësi e traditës dhe historisë së liceut francez të korçës është pritur mirë edhe nga qytetarë dhe intelektualë të juglindjes. Për Rtsh Korçën ata u shprehën entuziastë për këtë ide duke rikujtuar edhe një herë tjerër kontributin e dhënë nga Liceu francez në përgatitjen e një klase intelektualësh me vlera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *