• Korça

Nisin provat për “Rin Show”/ Risi këtë vit pjesëmarrja e gjimnazistëve nga i gjithë qarku i Korçës

Së shpejti do të nisë spektakli më i madh rinor në Korçë, “Rin Show”. Për herë të parë në këtë format kaq të dashur për të rinjtë bashkohen gjimnazistët e gjithë qarkut të Korçës, si dhe studentë të universitetit “Fan Noli”.

Aktualisht nxënësit e shkollave të mesme janë duke zhvilluar provat në ambientet e Qendrës së re të Kulturës dhe Inovacionit.

Ky spektakël maratonë i të rinjve, tashmë është kthyer në një traditë për Korçën, duke shënuar këtë vit edicionin e tij të 16-të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *