• Pogradec

Ndalohet peshkimi në liqenet e Ohrit dhe të Prespës

Nga 20 prilli është ndaluar peshkimi në liqenet e Ohrit dhe Prespës, sipas urdhrit të Ministrisë së Bujqësisë, me qëllim ruajtjen e ekosistemeve tona detare, pasi kjo periudhë përkon me shumimin e peshqve që rriten në këto liqene.

Gjithmonë sipas urdhrit, peshkimi në liqenin e Ohrit ndalohet deri në 20 korrik, ndërsa në liqenin e Prespës deri në 31 korrik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *