• Raportime

Ndahet nga jeta studiuesi korçar Vasil Samsuri

Një lajm i trishtë është mësuar ditën e sotme, teksa është ndarë nga jeta mësuesi dhe studiuesi i njohur, Vasil Samsuri. Profesor Vaso lindi në Korçë, por jetoi dhe punoi pa u lodhur dhe plot përkushtim në qytetin e Pogradecit.

Për kontributin dhe meritat e tij si mësues, Bashkia Pogradec e ka vlerësuar me Titullin “Mirënjohja e Qytetit“. Në vitin 2022 u nderua nga Institucioni i Presidentit të Republikës me Titullin “Mjeshtër i Madh“.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *