• Lajme nga bota

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka ndërruar jetë në spitalin “San Raffaele” në Milano, raporton Corriere Dello Sera. Ish-kryeministri, drejtuesi i “Forza Italia” dhe themeluesi i “Mediaset”, ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare.

Berlusconi u shtrua në “San Raffaele” të premten e kaluar, pas një regjimi prej 45 ditësh. Ish-kryeministri vuante nga leucemia dhe pneumonia. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *