• Korça

NASA Space apps/ Hackathon-i botëror do zhvillohet për herë të parë në Korçë

Për herë të parë në qytetin e Korçës do të zhvillohet NASA Space apps, një hackathon me sfida për të rinjtë e talentuar në fushën e teknologjisë së informacionit. Patentën e këtij konkursi për Shqipërinë e ka Albanian ICT Academy, e cila prej 10 vitesh është duke e zhvilluar në Tiranë, ndërsa këtë tetor premton ta sjellë edhe në qytetin e Korçës:

Ky hackathon është një mundësi mjaft e mirë për të rinjtë korçarë që të shfaqin talentin dhe dijet e tyre në fusha të ndryshme të teknologjisë së informacionit, duke siguruar edhe mundësi punësimi në kompani prestigjoze në botë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *