• Sport

Myrto Uzuni për “RTSH Korçën”: Silvinjo na ka ndryshuar, dua të qëndroj në La Liga

Pasi zhvilloi një super sezon në Spanjë me ekipin e Granadës ku u shpall golashënues dhe fitoi titullin kampion në Segunda Divizion, Myrto Uzuni është vënë aktualisht nën urdhërat e Silvinjos teksa është grumbulluar me kombetaren shqiptare për dy ndeshjet e muajit qershor, ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe.

Sulmuesi nga Berati ka dhënë sot një intervistë ekskluzive për RTSH Korçën nëpërmjet një lidhje me skype me gazetarin Llazi Saro, duke rrëfyer emocionet e sezonit me Granadën. Në fjalën e tij Uzuni gjithashtu foli edhe për ndryshimet që Silvinjo i ka sjellë kombëtares, ndërsa bëri edhe një koment për të ardhmen e tij.

Intervista e plotë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *