• Pogradec

Meta në Pogradec. Kreu i Partisë së Lirisë deklaratë për mediat

Kryetari i Partisë së Lirisë, pjesë e koalicionit Bashkë Fitojmë, në një deklaratë të dhënë për mediat ku ka prezantuar edhe Zini Tollozhinën si kandidat për kryetar të kësaj bashkie, theksoi se prej kohësh Pogradeci ka qënë i harruar, sidomos sa i takon infrastrukturës. Ndaj sipas Metës është koha për ndryshim, dhe zgjedhja e tollozhinës është një zgjedhje tërësisht demokratike.

Në fund të fjalës së tij Meta ka theksuar se qëllimi i koalicionit Bashkë Fitojmë është ti japë Pogradecit zgjidhjet e duhura për katër vjeçarin e ardhshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *