• Korça

Mesazhi i Pashkës. Mitropoliti i Korçës uron të gjithë besimtarët

Mitropoliti i Korçës hirësia e tij Imzot Joani ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë në këtë festë të madhe të Pashkës. Në mesazhin e tij ai theksoi se ngjallja e Krishtit është një premtim se fitorja finale i përket së mirës dhe jo të keqes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *