• Pogradec

Menaxhimi i stacioneve të plazhit/ Pogradec, aplikimi përmes e-Albania, raportet të pandryshuara nga sezoni i shkuar

Subjektet që duan të ushtrojnë aktivitetin e tyre në stacionet e plazhit në pogradec do të kenë afat për aplikim deri në datën 6 dhjetor, për të bërë diccka të tillë. Sipas nënkryetares së bashkisë Pogradec, Enjela Karafili, të gjitha subjektet e interesuara duhet të aplikojnë përmes portalit E-albania ku duhet të specifikojnë nëse janë të interesuara vetëm për stacion plazhi apo edhe strukturë shërbimi.

Ashtu si edhe në sezonin e shkuar në Pogradec do të vijojë të jetë i përcaktuar raporti i ndarjes së stacioneve të plazhit, ku 33% e hapësirës do të jetë plazh publik dhe 67% plazh privat.

Në sezonin veror të vitit 2023, Pogradeci ofroi një sërë lehtësirash për të gjithë pushuesit që zgjodhën qytetin liqenor për të kaluar pushimet verore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *