• Sport

Mema jep dorëheqjen, Kastrioti në kërkim të një trajneri të ri

Ardian Mema nuk do të jetë më trajner i Kastriotit. Nëpërmjet një komunikate për shtyp klubi krutan ka bërë publik vendim e trajnerit, i cili ka dhënë dorëheqjen pas rrezultateve jo pozitive.

Në dhjetë ndeshje si trajner i Kastriotit, Mema, koleksionoi 2 fitore (një në Superiore përballë Vllaznisë dhe një Kupë përballë Dinamos), 3 barazime dhe 5 humbje.

Mema mori drejtim e krutanëve pas humbjes 4-0 që pësuan përballë Tiranës 12 dhjetorin e kaluar duke i zënë vendin Emiljano Çelës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *