• Korça

“Më të mirët e sportit 2023”/ Mbahet mbrëmja gala e organizuar nga RTSH Korça

RTSH Korça ka organizuar një mbrëmje gala kushtuar sportistëve më të mirë të Qarkut. “Më të mirët e sportit 2023” ka ardhur si një risi, ku janë nderuar me certifikata mirënjohje mbi 40 sportistë nga Qarku Korçë në disiplina të ndryshme.

Me certifikata janë nderuar, ekipi i Gramozit në Kolonjë, ekipi i Futbollit të Maliqit dhe Devollit, ekipi i Pogradecit në Volejboll për Femra dhe ai në basketboll për meshkuj, ekipi i futbollit po në këtë qytet, ekipet fituese në kampionatin “Ekipet Sportive në Shkolla”, Universiteti “Fan Stiljan Noli”, ekipi i çiklizmit “Skënderbeu:, ekipi i atletikës “Skënderbeu”, ekipi i Skënderbeut në volejboll për meshkuj, ekipi i Skënderbeut në futboll dhe ai në vojelboll për femra.

Ky event është realizuar me mbështetjen e kryetarit të Këshillit të Qarkut  Erjon Nexhipi dhe bashkëpunimit me bashkitë Korçë, Pogradec, Kolonjë, Devoll, Maliq dhe Pustec, si dhe Qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë. RTSH Korça synon që këtë mbrëmje gala ku nderohet sportistët më cilësorë ta kthejë në një traditë të përvitshme. Për të gjithë ata që nuk patën mundësi të ishin të pranishëm në këtë mbrëmje, do të kenë mundësi ta ndjekin në ekranin e RTSH Korçës në mbrëmje në orën 20:15.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *