• Kolonjë

Mbyllet numërimi në Kolonjë, fiton Erion Isai

Bashkitë Kolonjë ka përfunduar numërimin e votave ku fitues rezulton kandodati PS-së për kryetar bashkie, Erion Isai. Ky i fundit eshte rikonfirmuar për një tjetër mandat në krye të kësaj bashke

Deklarata e Isait:

“Do të jetë një 4 vjeçar i ekonomisë së Kolonjës. Fushata ishte e qetë, Ethemi nuk ishte i qetë. Ka kohë të gjejë qetësinë në një qytet më të bukur dhe më të mirë. Vazhdojmë numërimin në këshillin bashkak, na duhet një këshill i fortë dhe solid me PS se kemi punë të mëdha përpara për të bërë.”

Rezultati

Kolonjë: 28/28 kuti të numëruara

Erion Isai PS 3873 vota

Ethem Lumani BF 2150 vota

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *