• Korça

Mashtronte dhe i merrte para 46-vjeçarit, procedohet një shtetas në Kolonjë

(Foto ilustruese)

Një shtetas i cili përdorte skema mashtrimi për të përfitruara para është proceduar sot nga Policia në fshatin Çlirim të Kolonjës. Ai mashtronte sistematikisht një 46-vjeçar, duke i marrë shuma të ndryshme parash.

Njoftimi i Policisë:

Strukturat hetimore të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin O. M., 39 vjeç, banues në fshatin Çlirim, Kolonjë, pasi dyshohet se në periudha të ndryshme kohore të vitit 2022, i ka marrë shuma parash një 46-vjeçari, duke e mashtruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *