• Maliq

Marrëdhëniet miqësore me fqinjët/ Një traditë që ruhet edhe sot, fqinjët konsiderohen shpesh si një familje

Jetesa e shëndetshme në komunitet ndërtohet mbi bazën e dashurisë, besimit, reciprocitetit dhe përgjegjësisë kolektive, vlera këto që trashëgohen më së mirë tek banorët e fshatit Rëmbec në Maliq.

Fqinjësia është dëgjimi, mirëkuptimi, pranimi, ndihma, siguria dhe mbështetja që ndonjëherë kërkojmë. Harmonia në komunitet është ajo çka të gjithë kërkojmë pavarësisht ndryshimeve që ka sjellë koha në marrëdhëniet njerëzore.

https://youtu.be/MDEnZIcag3Q

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *