• Korça

Lidhja direkte me RTSH Korçën/ Pastori Erwin Lutzer flet për emisionin “Thuaj mirëmëngjes”

I ftuar në emisionin e sotëm “Thuaj Mirëmënjgjes” në RTSH Korça ka qenë doktori dhe pastori i njohur amerikan, Erwin Lutzer.

Ai ka dhënë mesazhin e tij lidhur me Pashkën, ndërsa foli gjithashtu edhe për librin e tij të famshëm “Kryqi i Hitlerit” i cili ka marrë shumë çmime ndërkombëtare. Gjithashtu, Erwin foli edhe për dokumentarin e tij të famshëm mbi jetën e Martin Luterit…

Intervista e plotë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *