• Maliq

Kurse për fëmijet në Maliq, shërbim i ri në Qendrën Komunitare

Fëmijët e bashkisë Maliq së shpejti do të kenë mundësi të trajnohen në një sërë kursësh jashtëshkollore duke shfaqur dhe përmirësuar talentet e tyre. Qendra Komunitare në qytetin e Maliqit do të shërbejë gjatë pasdites për ofrimin e këtyre kurseve për fëmijët e interesuar falë një projekti që është fituar nga bashkia me mbështetjen e PNUD-it.

Sipas burimeve nga bashkia e Maliqit këto ditë pritet të nisin edhe regjistrimet për kurset që do të ofrohen për fëmijët nga mësues të specializuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *