• Korça

Koncert Orkestra e Harqeve të Korçës/ E ftuar speciale e kësaj mbrëmjeje pianistja kosovare Lule Elezi

Korça sjell si gjithmonë me klas dhe elegancë mbrëmje të veçanta për publikun artdashës. E tillë ishtë mbrëmja e djeshme në skenën e Teatrit “Andon Zako Çajupi”, me koncertin e përgatitur nga Orkestra e Harqeve, nwn dirigjimin e Kostika Tantos. E ftuar speciale e kësaj mbrëmjeje ka qënë pianistja kosovare Lule Elezi, me një karrierë pianistike të pasur me koncerte në shumë skena të botës, duke i dhënë hijeshi këtij koncerti.

Orkestra e Harqeve të Korçës, është fituese e shumë çmimeve në takimet kombëtare të orkestrave të harqeve. Koncerti është ndjekur me interes nga publiku artdashës duke dhuruar edhe mjaft duartrokitje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *