• Korça

Koncert me muzikë klasike/ Interpreton Orkestra e Forcave të Armatosura nën dirigjimin e austriakut Thomas Fheodoroff

Kompozitorët me famë botërore Beethoven e Mozart dhe disa prej veprave të tyre më të njohura, janë interpretuar në fundjavë për publikun korçar. Nën dirigjimin e austriakut Thomas Fheodoroff dhe pianistes Rejsi Prosi, Orkestra e Forcave të Armatosura kanë interpretuar një repertori të pasur, koncert për piano dhe orkestër nga Mozart nr 29 re minor si dhe  simfoninë e t-të nga Beethoven. Thomas Fheodoroff ka interpretuar në skenat më të mëdha botërore, në thuajse çdo vend të Evropës, Lindjes së Mesme, Japonisë dhe SHBA.

Thomas Fheodoroff ka drejtuar mjeshtërisht orkestrën ndërsa publiku ka mirëpritur interpretimin artistik, shoqëruar në piano me një lojë me elengancë nga pianistja Rejsi Prosi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *