• Korça

Koncert koral në Korçë/ Bashkëpunim i Korit të bashkisë Janica dhe Korit Lira

Një koncert koral është mbajtur në teatrin Andon Zako Çajupi në Korçë, organizuar në kuadër të javës së kulturës greke, në bashkëpunim me Ambasadën e Greqisë në Tiranë dhe Ministrinë e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit të Shqipërisë. Ka qenë kori i bashkisë Janica në Greqi dhe kori Lira i Korçës, të cilët kanë dhuruar një performancë mjaft dinjitoze:

“Ishte një ngjarje shumë e mirë, dy kore u takuan së bashku. Presim që ky koncert te perseritet ne Janica pasi eshte nje qytet i binjakezuar me Korçën dhe sepse muzika bashkon boten”.

Kori i bashkisë Janica ka qenë edhe 12 vjet më parë në Korçë në një bashkëpunim me korin Lira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *