• Korça

Koncert Instrumental/ Interpetojnë mësuesit e shkollës së mesme artistike “Tefta Tashko Koço”

Mësuesit e shkollës së mesme artistike “Tefta Tashko Koço” në qytetin e Korçës do të vijnë këtë fundjavë me një koncert instrumental, me disa prej veprave më të njohura të kompozitorëve më të mirë botërorë. Ideja për këtë koncert ka qënë fillimisht e drejtorit të shkollës, të cilit i janë bashkuar edhe kolegët e tjerë.

Sipas Zgurit ky koncert pritet të kthehet në një traditë të përvitshme.

Ky koncert do të mbahet në datën 7 qershor dhe vjen me mbështetjen e bashkisë Korçë dhe Qendrës së Kulturës dhe Inovacionit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *