• Sport

Koja “nxeh” Skënderbeun/ Volejboll, trajneri i Skënderbeut kërkon të gjithë trofetë e sezonit

Trajneri i Skënderbeut Orlando Koja ka folur për RTSH Korçën në lidhje me sezonin e ri në volejboll për femra. Sezon ky që sipas tij do të jetë i ngarkuar me ndeshje dhe kompeticione të rëndësishme pasi këtë sezon korçarët do të marrin pjesë në ligën Ballkanike të Volejbollit. Për trajnerin e rëndësishme ëhstë që ekipi i tij të jetë i përgatitur në maksimum për çdo ndeshje dhe të kërkojë të sjellë të gjithë trofetë e mundshëm në Korçë, duke rikthyer fillimisht kampionatin që mbetet pengu më i madh i Kojës për sezonin e kaluar.

Skënderbeu i këtij sezoni ka ndryshuar nga ai i vjetshmi duke afruar lojtarë të huaja që pritet të bëjnë diferencën në këtë sezon për të pasur një sezon sa më të suksesshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *