• Korça

“Kërkimi Shkencor në Letërsi”/ Promovohet antologjia me punimet shkencore të studentëve të Universitetit “Fan S.Noli”

Universiteti “Fan S.Noli” ka botuar antologjinë e dytë letrare që vjen nën titullin “Kërkimi Shkencor në Letërsi”. Botimi vjen si një projekt i ndërmarrë nga Fakulteti i Edukimit dhe Filologjisë me qëllim nxitjen dhe promovimin e talenteve krijuese të studentëve.

Ky është botimi i dytë me punime shkencore dhe përmban 18 të tilla, ndërsa botimi i parë ka ardhur nën titullin “Laboratori i krijimit letrar” ku përfshiheshin krijime në poezi e prozë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *