• Korça

Karta e Studentit/ Fillon shpërndarja e kartave për studentët e universitetit “Fan S. Noli”

Në Universitetin “Fan Stiljan Noli” ka nisur këtë të mërkurë shpërndarja e Kartës së Studentit, përmes së cilës studentët përfitojnë tarifa të reduktuara dhe akses falas në shërbime të ndryshme në qytet.

Kjo ka qënë një kërkesë e vazhdueshme e studentëve të cilët shprehen se ky është një fillim i mbarë.

Përveç tarifave të reduktuara nga institucionet publike, pritet që pjesë e Kartës së Studentit të bëhen edhe bizneset private për të shtuar gamën e shërbimeve për të rinjtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *