• Korça

Kampionati i Dominosë, zhvillohet edicioni i tretë për të moshuarit

Të moshuarit në qytetin e Korçës kanë marrë pjesë sot në Kampionatin e Dominosë të zhvilluar për të tretin vit radhazi nga bashkia e Korçës dhe fondacioni Dorcas.

Kampionati i dominosë për të moshuarit është pjesë e një projekti të quajtur “Adopto një të moshuar” që zhvillohet nga fondacioni Dorcas.

Aktiviteti u zhvillua në kuadër të 1 tetorit ditës së të moshuarve, duke iu dhënë mundësinë atyre të kalojnë disa orë nën shoqërinë e njëri tjetrit duke u argëtuar nëpërmjet lojës së dominosë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *