• Sport

Interi nuk depërton në Marassi, 0-0 me Sampdorian

Interi nuk arrin të depërtojë në Genova dhe ngadalëson ritmin. Në sfidën që mbylli javën e 22-të të Serisë A, skuadra e Inzaghit nuk shkon përtej barazimit 0-0 ndaj Sampdorias, rrëshqet në -15 nga Napoli dhe sheh Atalantën, Romën dhe Milanin të afrohen në renditje. Mbrëmje e komplikuar në Marassi për zikaltërit, veprime jo shumë të sakta dhe zgjedhje jo të kthjellëta në 30 metrat e fundit. Në pjesën e parë Lukaku & Co dominuan topin, por u përplasën me mbrojtjen e Sampdorias. Në pjesën e dytë Calhanoglu siguroi mundësitë më të mira, por njerëzit e Stankoviç mbajtën goditjen dhe në rikuperim falënderuan traversën në një goditje të Acerbit.

Një mundësi e humbur, Interi tani duhet të shikojë shpinën. Pas fitoreve ndaj Cremonese dhe Milanit, në Marassi Inzaghi nuk shkon përtej një barazimi ndaj të parafundit në renditje. Një gjysmë hap i rëndë që dëshmon sesi zikaltërit alternojnë paraqitjet e shkëlqyera me rrëshqitje “të përgjakshme” këtë sezon.

Një test i luajtur shpesh nën ritëm dhe nganjëherë tepër nervoz nga grupi Inzaghi. Qëndrime që e lejuan Samp-in të merrte një pikë në shtëpi me një test konkret dhe të rregullt. Asgjë spektakolare, por mjaftueshëm për të penguar manovrën zikaltër, për të kufizuar Lautaro & Co. dhe për të lëvizur renditjen në një situatë shumë të ndërlikuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *