• Sport

Ilir Daja humbet kreun e klasifikimit me Ballkanin e tij në Superligën e Kosovës

U luajtën në fundjavë tre ndeshjet e fundit të javës së 31 në Superligën e Kosovës dhe Ballakani i Ilir Dajës u ndal nga Dukagjini.

Ballkanasit barazuan në trasfertën e Dukagjinit me rezultatin 1-1, rezultat që për miqtë i kushton kreun. Të besuarit e Dajës e shikojnë veten në vendin e dytë në kuotën e 62 pikëve 1 më pak se Drita.

Kjo e fundit fitojë dje ndaj Ferizaj me rezultatin 3-0. Kur kanë mbetur edhe 5 javë nga fundit i kampionatit gara për titullin bëhet shumë e ashpër. Nga ana tjetër Prishtina dhe Llapi e mbyllën gjithashtu në barazim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *