• Lajme kombëtare

I nxehti përvëlues mbulon të gjithë territorin

Vijon i nxehti përvëlues në të gjithë territorin, pasi edhe këtë të premte pritet të ketë temperatura të larta mbi normalen.

Temperaturat do të variojnë nga 18 gradë celsius në orët e para të mëngjesit deri mbi 40 gradë celsius në mesditë.

Sipas Shërbimit Metorologjik Ushtarak, masat ajrore të thata dhe të nxehta do të jenë prezente gjatë gjithë ditës.

Orët me diell dhe temperaturat e larta do të mbizotërojnë në të gjithë territorin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *