• Lajme nga bota

Hera e pestë brenda dy javëve/ Tërmeti shkund sërish Maqedoninë e Veriut

Mëngjesin e sotëm një tërmet është regjistruar në Maqedoni të Veriut, konkretisht në rrethinën e Shtipit. Sipas “EMSC”, tërmeti ka ndodhur në orën 04:22 të mëngjesit të sotëm dhe ka qenë me magnitudë 2.3 shkallë Rihter.

Tërmeti ka qenë me thellësi prej 2 kilometra. Në dy javët e fundit kjo është hera e pestë që është ndjerë tërmet në rrethinën e Shtipit të Maqedonisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *