• Lajme nga bota

Greqia nuk ka qetësi, lëkundje tërmeti në afërsi të kufirit me Shqipërinë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mesnatë në kufirin mes Greqisë dhe Shqipërisë. Sipas Emsc një tërmet me magnitudë 3.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 23:07 ,19.4 kilometra në veriperëndim-të Kosturit.

Greqia po goditet shpesh ditët e fundit nga lëkundje tërmeti, por fatmirsisht deri tani nuk ka as dëme materiale dhe as në njerëz, pasi magnitudat nuk kanë qenë të mëdha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *