• Maliq

Gjenden dy persona të pajetë në Maliq dhe Pogradec 

Dy ngjarje të rënda kanë ndodhur në Maliq dhe Pogradec. Dy persona janë gjetur të pajetë. Rreth orës 10:00, në fshatin Plasë, në rrugë, është gjetur i pajetë, pa shenje dhune në trup, shtetasi B. D., 63 vjeç, banues në fshatin Plasë.

Për këtë shtetas, ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Maliq, vëllai i tij, i cili ka deklaruar se 63-vjeçari ishte larguar nga banesa mbrëmjen e djeshme dhe sipas deklarimit të tij, B. D., vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Ndërsa rreth orës 11:00, në fshatin Udënisht, Pogradec, në banesë, është gjetur pa shenja jete, dyshohet e vetëvarur shtetasja A. V., 56 vjeçe. Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *