• Korça

Gjelbërimi i qytetit/ Klubi Rotarian “Korça West” mbjell pemë rrapi në lagjen e re

Klubi Rotarian i “Korça West” në qytetin e Korçës ka ndërmarrë së fundmi një nismë për të gjelbëruar edhe më tepër qytetin. Antarët e klubit janë bërë bashkë për të mbjellë në lagjen e re  pemë rrapi dhe për ta shtuar më tepër gjelbërimin në këtë zonë. E quajtur ndryshe, pema shekullore, rrënjët e rrapit janë mbjellë në rrugën Stavri Shkurti të qytetit nga vetë antarët e klubit, të ndihmuar edhe drejtoria e shërbimeve publike. Për presidentin e “Korça West” Maksim Fejzulla ky klub ka qenë dhe vijon të mbetet gjithnjë një mbështetes i madh i komunitetit, por edhe qytetit të Korçës.

Klubi Rotarian “Korça West’ është funksional prej afro 2 vitesh në qytetin e Korçës dhe vazhdimisht ndermer inisiativa në mbështetje të qytetit dhe komunitetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *