• Pogradec

Gjashtë aksidente ditën e sotme në aksin rrugor Pogradec-Përrenjas

Të paktën 6 aksidente janë shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Pogradec-Përrenjas. Dy mjete janë përplasur në Pojskë të Pogradecit, teksa një kamion ka dalë nga rruga në Qafë Thanë dhe dy mjete janë përplasur mes tyre po në Qafë Thanë.

Një tjetër aksident është shënuar edhe në afërsi të Përrenjasit mes 1 autoveture dhe 1 kamioni. Dyshohet se shkak i aksidenteve është shpejtësia e lartë dhe lagështira. Shpesh shoferët akuzojnë se në këtë aks ka vaj të hedhur në rrugë, por policia nuk e konfirmon diçka të tillë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *