• Korça

Gara për Këshillin Bashkiak të Korçës/ Si kanë votuar qytetarët

Janë mbyllur numërimet për kandidatët e Këshillit Bashkiak në Korçë. PS ka marrë 23 mandate. Pas saj vjen koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 9 mandate, Partia Agrare Ambientaliste me 2 mandate dhe PD me 2 mandate.

Ndërkohë, Partia Republikane, Partia Socialdemokrate, Partia Arbnore Kombëtare, Nisma Thurje dhe Lazjon Petri i cili është kandidat i pavarur kanë marrë nga një mandat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *