• Korça

Furnizimi me energji elektrike, rreth 500 banorë në Korçë pa drita

Reshjet e 24 orëve të fundit kanë sjellë probleme me energjinë elektrike në disa zona të qarkut të Korçës. Kryesisht bëhet fjalë për zona të thella malore e fshatra të largët të cilët për shkak të difekteve në rrjetin e shpërndarjes kanë mungesë të furnizimit me energjinë elektrike. Sipas burimeve zyrtare nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Korçë janë në total rreth 500 abonentë të cilët kanë mungesë të furnizimit me energji elektrike në banesat e bizneset e tyre. Konkretisht pa energji elektrike janë banorët në fshatrat e njësisë administrative Lekas në Korçë, në fshatrat Nicë, Stërkanj e Dërdushë në bashkinë e Maliqit, disa banorë të fshatit Bulgarec në Korçë, si dhe banorët e fshatrave Media, Zharkanj e Novoselë në Kolonjë. Të njëjtat burime zyrtare nuk bëjnë të ditur për mungesa të energjisë elektrike në zonën e Devollot dhe atë të Pogradecit. Ndërkohë grupet e punës së OSHEE janë në terren për të riparuar difektet dhe për të rilidhur energjinë elektrike për zonat ku janë evidentuar problemet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *