• Korça

Finalja e Rin Show/ Fitues shpallen nxënësit e kolegjit “Preka”

Nxënësit e kolegjit “Preka” janë shpallur fituesit Rin Show 2024. Në garën më të madhe të talenteve të reja në Korçë kanë marrë pjesë rreth 300 të rinj që kanë shpalosur talentet e tyre para jurisë. Ndryshe nga vitet e kaluara këtë vit në konkursin më të madh artistik për të rinj në juglindje morën pjesë edhe të rinjtë e talentuar të gjimnazeve të Pogradecit, Kolonjës, Devollit e Maliqit, nga të cilët u spikatën talentet më të veçanta në aktrim.

Për drejtoreshën e Artit dhe Kulturës në qytetin e Korçës po lindin talente të reja, me të rinj të edukuar pas folklorit e jo vetëm.

Çmime pati edhe për këngëtarët dhe valltarët më të mirë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *