• Korça

Finalizohet një tjetër operacion anti-drogë në Korçë, arrestohen 8 persona

Korçë/ Finalizohet një tjetër operacion anti drogë nga drejtoria vendore e policisë së juglindjes. Operacioni u zhvillua gjatë natës së djeshmem teksa dhjetra persona u shoqëruan në ambjentet e drejtorisë, ndërsa në pranga kanë rënë 8 prej tyre.

Gjatë aksionit, janë kontrolluar dhjetra banesa dhe lokale në Korcë, ndërsa nga policia u arrit të kapeshin shtetas që merreshin me shpërndarje të lëndëve narkotike.

Burime bëjnë me dije se u sekuestruan rreth 300 gr kokainë, 5 kg cannabis, po ashtu telefona, peshore, automjete si edhe sasi në euro dhe lek. Detaje të mëtejshme nga operacioni priten të zbardhen në vijim edhe nga komunikata zyrtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *