• Korça

Filo nga Korca: Votoni për të ardhmen e qytetit, ngjarja në Kolonjë e shëmtuar

Filo: Sot eshte nje dite e rendesishme, eshte dita zgjedhjeve. Une dua ti bej nje thirrje te gjithe banoreve te bashkise se Korces te dalin dhe te votojne masivisht, te ushtrojne ate qe eshte jo thjesht nje detyrim por eshte edhe nje pergjegjesi komunitare per te ardhmen e tyre, familjeve e femijeve te tyre, te ardhmen e qytetit e bashkise. Ne dijenine time nuk ka pasur problematika madhore, disa probleme te vogla ne fillim te procesit qe lidheshin kryesisht me pajisjet e funksionimin e tyre, por gjithcka eshte zgjidhur edhe fale vendimeve te KQZ dhe procesi po vazhdon normalisht ne te gjithe qendrat.

I pyetur per incidentin e Kolonjes Filo eshte shprehur: Eshte nje ngjarje e shemtuar, ngjarje te tilla duhet te evitohen nga te gjithe forcat politike. Jane ngjarje qe nuk duhet te ndodhin e nuk duhet te perseriten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *