• Korça

Filo me banorët e lagjes 1. Peleshi: Ky mandat, do të mbahet mend gjatë

Nga lagjja 1 e qytetit të Korçës në takimet e zhvilluara në kuadër të fushatës për zgjedhjen vendore të 14 majit, ministri i mbrojtjes, njëherazi drejtues politik i qarkut Korçë, Niko Peleshi, vuri theksin tek rritja e nivelit të jetesës dhe kalimi i Korçës ne një tjetër nivel mirëqënjeje.

Për kryetarin e bashkisë Korçë, Sotiraq Filo, projektet që do të zbatohen në qytet janë shumë të larmishme. Sipas tij për të vijuar vetëm përpara, duhet që banorët e Korçës ti besojnë alternativës së duhur dhe njerëzve të punës që po e çojnë Korçën në një të ardhme të ndritur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *